polski čeština

Wyszukiwarka
Alfabetyczny spis
stacji i przystanków
Tunele kolejowe
LinieŁącznice i tory łączące
Linie
Linia 1
Warszawa Zachodnia - Katowice
Linia 1a
Częstochowa - Częstochowa Stradom Odgałęzienie
Linia 1b
Częstochowa Towarowa - Częstochowa Stradom
Linia 1c
Częstochowa Towarowa - Ostatni Grosz
Linia 1d
Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Pyskowice
Linia 1e
Katowice Zawodzie - Katowice Dąbrówka Mała
Linia 4
Grodzisk Mazowiecki - Zawiercie
Linia 61
Kielce - Fosowskie
Linia 61a
Miejsce Historyczne 61/1 - Częstochowa Towarowa
Linia 61b
Mirów Odgałęzienie I - Częstochowa Towarowa
Linia 61c
Dąbie - Mirów Odgałęzienie II
Linia 61d
Dąbie - Częstochowa Warta
Linia 61e
Miejsce Historyczne 61d/1 - Miejsce Historyczne 61d/2
Linia 61f (sz)
Dąbie - Ostatni Grosz
Linia 61g
Miejsce Historyczne 61/2 - Miejsce Historyczne 61/4
Linia 61h
Blachownia - Miejsce Historyczne Blachownia
Linia 62
Tunel - Sosnowiec Główny
Linia 64
Kozłów - Koniecpol
Linia 65 (sz)
Granica Państwa - Sławków Południowy
Linia 93
Trzebinia - Zebrzydowice
Linia 93a
Miejsce Historyczne 93/1 - Miejsce Historyczne 93/2
Linia 97
Skawina - Żywiec
Linia 117
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko Biała Główna
Linia 127
Radzionków - Tarnowskie Góry
Linia 128
Radzionków - Nakło Śląskie
Linia 129
Tarnowskie Góry - Kalety
Linia 130
Tarnowskie Góry - Kalety
Linia 131
Chorzów Batory - Tczew
Linia 132
Bytom - Wrocław Główny
Linia 133
Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Kraków Główny
Linia 134
Jaworzno Szczakowa - Mysłowice
Linia 135
Gliwice Łabędy - Pyskowice
Linia 137
Katowice - Legnica
Linia 137a
Zabrze - Zabrze Południowe
Linia 138
Oświęcim - Katowice
Linia 139
Katowice - Zwardoń
Linia 140
Katowice Ligota - Nędza
Linia 141
Katowice Ligota - Gliwice
Linia 142
Katowice Ligota - Tychy
Linia 143
Kalety - Wrocław Mikołajów
Linia 144
Tarnowskie Góry - Opole Główne
Linia 145
Chorzów Stary - Radzionków
Linia 145a
Piekary Śląskie Szarlej - Chorzów Stary
Linia 146
Wyczerpy - Chorzew Siemkowice
Linia 147
Zabrze Biskupice - Gliwice
Linia 147a
Miejsce Historyczne 147 - Gliwice
Linia 148
Pszczyna - Rybnik
Linia 149
Zabrze Makoszowy - Leszczyny
Linia 150
Most Wisła - Chybie
Linia 151
Kędzierzyn Koźle - Chałupki
Linia 152
Pyskowice - Lubliniec
Linia 153
Toszek Północ - Rudziniec Gliwicki
Linia 154
Łazy - Dąbrowa Górnicza Towarowa
Linia 155
Kucelinka - Poraj
Linia 156
Bukowno - Jaworzno Szczakowa
Linia 157
Pawłowice Śląskie - Skoczów
Linia 158
Rybnik Towarowy - Chałupki
Linia 158a
Olza - Olza Roszków
Linia 159
Orzesze - Wodzisław Śląski
Linia 160
Zawiercie - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice
Linia 160A
Jaworzno Szczakowa - Bolęcin
Linia 161
Katowice Szopienice Północne - Chorzów Stary
Linia 162
Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce - Dąbrowa Górnicza
Linia 163
Sosnowiec Kazimierz - Sosnowiec Maczki
Linia 164
Chorzów Batory - Ruda Kochłowice
Linia 164a
Hajduki - Ruda Kochłowice
Linia 165
Bytom Bobrek - Bytom Karb
Linia 166
Ruda Wschodnia - Gliwice Sośnica
Linia 166a
Miejsce Historyczne 166 - Gliwice Sośnica
Linia 167
Szobiszowice - Gliwice Port
Linia 168
Gliwice - Gliwice Łabędy
Linia 168A
Lędziny - Mąkołowiec
Linia 169
Tychy - Orzesze Jaśkowice
Linia 170
Jastrzębie Zdrój Moszczenica - Cieszyn
Linia 170a
Cieszyn Markowice - Granica Państwa
Linia 171
Dąbrowa Górnicza Towarowa - Panewnik
Linia 171a
Katowice Janów - Katowice Murcki
Linia 172
Gierałtowice - Orzesze
Linia 173
Rybnik - Sumina
Linia 176
Racibórz Markowice - Olza
Linia 177
Racibórz - Pietrowice Głubczyckie
Linia 178
Zabrze Mikulczyce - Tworóg Brynek
Linia 179
Tychy - Lędziny
Linia 180
Dorota - Mysłowice Brzezinka
Linia 181
Herby Nowe - Oleśnica
Linia 182
Tarnowskie Góry - Zawiercie
Linia 183
Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Brzeziny Śląskie
Linia 184
Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce - Sosnowiec Zagórze
Linia 184a
Dąbrowa Górnicza - Sosnowiec Zagórze
Linia 185
Sosnowiec Główny - Sosnowiec Pogoń
Linia 186
Zawiercie - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice
Linia 186A
Katowice Murcki - Katowice Murcki Towarowe
Linia 187
Ruda Kochłowice - Ruda Orzegów
Linia 188
Ruda Chebzie - Bytom Karb
Linia 189
Ruda Chebzie - Zabrze Biskupice
Linia 190
Bielsko Biała Główna - Cieszyn
Linia 191
Goleszów - Wisła Głębce
Linia 192
Syrynia - Pszów
Linia 193
Racibórz Studzienna - Krzanowice Południowe
Linia 194
Pietrowice Wielkie - Kietrz
Linia 197
Strzebiń - Woźniki Śląskie
Linia 198
Pyskowice - Pyskowice Miasto
Linia 199
Katowice Dąbrówka Mała - Katowice Wełnowiec
Linia 199a
Rudziniec Gliwicki - Kędzierzyn Koźle
Linia 200
Gliwice - KWK Sośnica
Linia 651a
Miejsce Historyczne 651 - Obroki
Linia 713a
Katowice Towarowa - Chorzów Batory
Linia 1098 (wąsk)
Stradom - Hantke
Linia 1099 (wąsk)
Gnaszyn - Łojki
Linia 4001 (wąsk)
Bytom Karb Wąskotorowy - Racibórz Płonia
Linia 4001a (wąsk)
Gliwice Dworzec - Gliwice Trynek
Linia 4002 (wąsk)
Nowy Karb - Bibiela
Linia 4003 (wąsk)
Bytom Karb Wąskotorowy - Maciejów Śląski
Linia 4004 (wąsk)
Trójkąt Karb - Kopalnia Wujek
Linia 4005 (wąsk)
Rozbark - Sucha Góra
Linia 4006 (wąsk)
Lasowice Śląskie Wąskotorowe - Strzybnica Wąskotorowa
Linia 4007 (wąsk)
Pole Północne - Paweł
Linia 4008 (wąsk)
Bytom Karb Wąskotorowy - Bytom Północny Wąskotorowy
Linia 4009 (wąsk)
Ruda Południowa Wąskotorowa - Zgoda
Linia 4010 (wąsk)
Ruda Południowa Wąskotorowa - Ruda Wirek Nowowiejski Wąskotorowy
Linia 4011 (wąsk)
Maciejkowice - Kopalnia Prezydent
Linia 4013 (wąsk)
Maciejowice - Dolomitołom
Linia 4014 (wąsk)
Maciejkowice - Brzeziny Śląskie Wąskotorowe
Linia 4015 (wąsk)
Paulina - Kopalnia Gottwald
Linia 4016 (wąsk)
Katowice Bogucice Wąskotorowe - Gisze
Linia 4017 (wąsk)
Zabrze Makoszowy Wąskotorowe - Kopalnia Makoszowy
Linia 4018 (wąsk)
Poręba Wąskotorowa - Skaley
Linia 4019 (wąsk)
Trójkąt Wiktor - Nakło Śląskie Wąskotorowe
Linia LT3 (wąsk)
Żar Stacja Dolna - Żar Stacja Dolna
Linia P101
Kuźnica Warężyńska - Bańgów
Linia P101b
Ksawera - Szyb Walery KWK Paryż
Linia P102
Rozkówka - Chechło
Linia P102d
Szamotownia - Szyb Alfons KWK Jowisz
Linia P103
Brzozowica - Będzin Łagisza
Linia P104
Kuźnica Warężyńska - Dąbrowa Górnicza Huta Katowice
Linia P105
Kuźnica Warężyńska - Antoniów
Linia P106
Łabędzka - Paryż
Linia P107
Boleradz - Będzin Grodziec
Linia P108
Cementownia - Cementownia Saturn
Linia P109
KWK Jowisz - Cementownia
Linia P110
Rozkówka Ra1 - Rozkówka R3
Linia P111
Rozkówka - Sosnowiec Pogoń
Linia P111a
Rozjazd Odgałęziający Julian - Szyb Julian KWK Saturn
Linia P111b
Małobądz - Szyb Małobądz KWK Paryż
Linia P112
Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - KWK Jowisz
Linia P113
Będzin Grodziec - KWK Grodziec
Linia P114
Rozjazd Odgałęziający R206 - Szkłobudowa
Linia P115
Żychcice - Zwałowisko Żychcice
Linia P116
Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Dąbrowa Górnicza Towarowa
Linia P117
Huta Katowice HKO - Huta Katowice HKA
Linia P118
Huta Katowice HK14 - Huta Katowice HKA
Linia P119
Huta Katowice HK16 - Elektrociepłownia
Linia P120
Huta Katowice HKA - Koksownia ZK
Linia P121
Dąbrowa Górnicza Towarowa - Koksownia ZKA
Linia P201
Jęzor Centralny - Szyb Dołki KWK Andaluzja
Linia P201b
Borki - Szyb Upadowa Borki KWK Siemianowice
Linia P201c
Azoty - Szyb Azoty KWK Polska
Linia P201d
Azoty Odgałęzienie - Szyb Ignacy KWK Michał
Linia P201e
Zygmunt August - Szyb Zygmunt August II KWK Barbara-Chorzów
Linia P201g
Lompa Odgałęzienie - ZGH Orzeł Biały
Linia P201i
KWK Andaluzja AnC - Żychcice
Linia P202
Jęzor Centralny JCA - Podlesie
Linia P203
Szczakowa Południe - Szyb Andrzej ZG Trzebionka
Linia P206
Szczakowa Północ - ZPPF
Linia P207
Borki - KWK Katowice
Linia P208
Roździeń - Szyb Powietrzny II KWK Kleofas
Linia P209
Siemianowice - Haldex Michał
Linia P210
Zygmunt August - Szyb Piast KWK Polska
Linia P210a
Marta - Szyb Jerzy KWK Śląsk
Linia P210b
Kinga - Szyb Kinga KWK Barbara-Chorzów
Linia P211
Karol Miarka - KWK Centrum Szombierki
Linia P212
Lompa - Szyb VI KWK Powstańców Śląskich
Linia P213
Julian - Szyb Julian KWK Julian
Linia P214
Jęzor Centralny JCC - Jaworzno
Linia P215
KWK Jan Kanty - Elektrownia Jaworzno III
Linia P216
Dąbrowa - Jaworzno
Linia P220
Przemsza Most - Przemsza
Linia P221
Jęzor Centralny JCA - Jęzor Centralny JCC
Linia P222
Jęzor Centralny JCA - Przemsza
Linia P223
Jaworzno Je1 - Las
Linia P226
Rozjazd Odgałęziający R601 - Szyb Kazimierz III KWK Niwka-Modrzejów
Linia P227
Milowice - Szyb Milowice III KWK Saturn
Linia P227a
Milowice Odgałęzienie - Szyb Milowice V KWK Saturn
Linia P228
Rozjazd R111 - Most Wanda
Linia P229
Siemianowice - Szyb Podsadzkowy II (KWK Siemianowice)
Linia P232
Rozjazd Odgałęziający R10 - Podstacja Maciejkowice
Linia P233
Rozjazd Odgałęziający R201 - Most Marta
Linia P234
Lompa - Szyb Lompa KWK Rozbark
Linia P235
Barbara - Szyb Witczak KWK Centrum-Szombierki
Linia P236
Rozjazd Odgałęziający R201 - Szyb Piekary KWK Centrum-Szombierki
Linia P237
Julian - Szyb Bobrowniki KWK Julian
Linia P238
Rozjazd Odgałęziający R406 - Szyb Wschodni KWK Niwka-Modrzejów
Linia P239
Jęzor Centralny JCC - Szyb Partia C KWK Jan Kanty
Linia P240
Rozjazd Odgałęziający R461 - Szyb Krasicki KWK Jan Kanty
Linia P241
Las - Elektrownia Jaworzno II
Linia P242
Jaworzno Szyb Sobieski - KWK Jaworzno Ruch III
Linia P243
Jaworzno Szyb Sobieski - Punkt Załadunku Kamienia KWK Jaworzno
Linia P244
Rozjazd Odgałęziający R51 - Szyb Pastwiska KWK Jaworzno
Linia P245
Jaworzno - Szyb Leopold KWK Jaworzno
Linia P246
Jaworzno - KWK Jaworzno Ruch I
Linia P249
KWK Jaworzno Ruch II - Elektrownia Jaworzno I
Linia P250
Jęzor Centralny JCB - PRKB
Linia P251
Jęzor Centralny - PRKB II
Linia P252
Jęzor Centralny - PRUE
Linia P253
Jęzor Centralny - Sosnowiec Jęzor
Linia P301
Kotlarnia - Klara
Linia P301b
Biskupice - Szyb Zachodni KWK Zabrze
Linia P302
Kotlarnia - Boguszowice
Linia P303
Kotlarnia - Korzonek
Linia P304
Kotlarnia - KWK Szczygłowice
Linia P305
Nieborowice - Szyb Foch KWK Knurów
Linia P306
Nieborowice - KWK Sośnica
Linia P307
Czechowice - Centralne Zwałowisko
Linia P308
Czechowice - Michał
Linia P308a
Wesoła - Ludwik
Linia P309
Michał Mi2 - Karol Miarka
Linia P309a
Karol - Szyb Jurand KWK Szombierki
Linia P310
Tunel - KWK Makoszowy
Linia P311
Michał - Szyb Zbigniew KWK Bobrek
Linia P312
Drama - Dzierżno
Linia P314
Rozjazd Odgałęziający R201 - Szyb Julita KWK Centrum
Linia P315
Posterunek Sz - KWK Sośnica Zachód
Linia P316
Elektrownia Rybnik EZ - Elektrownia Rybnik
Linia P317
Elektrownia Rybnik EW - Elektrownia Rybnik
Linia P318
Rozjazd Odgałęziający R101 - Gwarex
Linia P319
Paruszowiec - Leszczyny
Linia P320
Rybnik Towarowy - Szyb IV KWK Jas-Mos
Linia P321
Jas2 - Szyb III KWK Jas-Mos
Linia P322
KWK Jas-Mos Ruch Mos - Posterunek SB
Linia P323
KWK Borynia - Pawłowice Górnicze
Linia P324
Wodzisław Śląski - Rybnik Towarowy
Linia P325
Wodzisław Śląski - Szyb Marklowice KWK Marcel
Linia P326
Boguszowice Bg3 - Boguszowice Bg2
Linia P401
Jęzor Centralny - Klara
Linia P402
Jęzor Centralny - Szyb Otwór IV KWK Sosnowiec
Linia P403
Bór Kamień - Bór Dolny
Linia P404
Bobrek - Szyb Leśny KWK Porąbka-Klimontów
Linia P405
Jęzor Centralny JCC - Dąbrowa
Linia P406
Dąbrowa - KWK Ziemowit
Linia P407
Lędziny - KWK Czeczott
Linia P409
Hołdunów - KWK Wesoła
Linia P410
Brzęczkowice - Kosztowy
Linia P411
Dąbrowa - Elektrownia Jaworzno III
Linia P412
Szczakowa Północ - Sławków Cieśle
Linia P415
Bór Górny - Bobrek
Linia P416
Kosztowy R1 - Kosztowy R12
Linia P417
Bór Kamień - Jęzor Centralny JCB
Linia P420
Słupna - Szyb Wschodni KWK Mysłowice
Linia P421
Ćmok - Szyb Wschodni KWK Wieczorek
Linia P422
Poniatowski - Szyb IV KWK Staszic
Linia P423
Miejsce Historyczne Poniatowski - Szyb Poniatowski KWK Wieczorek
Linia P424
Szadok - Szyb IV KWK Śląsk
Linia P425
Wujek - Szyb Wentylacyjny KWK Wujek
Linia P426
Załęże - Szyb Wschodni KWK Kleofas
Linia P427
Kleofas Zachodni - KWK Kleofas
Linia P428
Nowy Wirek - Szyb Wschodni KWK Nowy Wirek
Linia P429
Maciej - Szyb VII KWK Nowy Wirek
Linia P430
Rozjazd Odgałęziający R11 - Szyb Północny KWK Halemba
Linia P431
Wanda Lech - Szyb Lech KWK Pokój
Linia P432
Maria - Szyb Maria KWK Pokój
Linia P433
Klara - Szyb Pawłów Górny KWK Zabrze-Bielszowice
Linia P434
Bobrek - Szyb Bobrek KWK Niwka-Modrzejów
Linia P435
Bór Górny - Szyb Maczki KWK Kazimierz-Juliusz
Linia P436
Rozjazd Odgałęziający R201 - Szyb Bory KWK Kazimierz-Juliusz
Linia P437
Rozjazd Odgałęziający R201 - KWK Kazimierz-Juliusz
Linia P438
Staszic - KWK Niwka-Modrzejów
Linia P439
KWK Porąbka-Klimontów - Szyb Józef KWK Porąbka-Klimontów
Linia P440
Wesoła - Szyb Wacław KWK Wesoła



Dąbrowa Górnicza Sikorka
przystanek osobowy (po)
Linie kolejowe:

km osi

289.20
Zmiany nazw punktu: Sikorka 1938-1978Dąbrowa Górnicza Sikorka 1978-
Otwarcie, kolej pierwotna:
1938 • PKP
Dyrekcja do 1939 roku:
warszawska
GPS / Wysokość:
Dawny status punktu:
-
Lokomotywownia:
-
Budynek:
używany zgodnie z przeznaczeniem
Obrotnica:
-
Kasa biletowa:
zlikwidowana
Wieża wodna:
-
Dodatkowe tory:
-
Żurawie wodne:
-
Semafory:
-
Trójkąt:
-
Perony / krawędzie:
1 / 2
Przejście podziemne:
-
Zadaszenie peronów:
punktowe
Przejście nadziemne:
-
Z kronikarskiego obowiązku:
Przystanek pojawia się w rozkładzie jazdy zima 1938/39 bez postojów pociągów. W następnym rozkładzie jest oznaczony jako "nieotwarty". Pierwsze postoje pociągów wyznaczył tu dopiero okupant. Kasa biletowa czynna w zakresie stałym została zamknięta w 1979 roku. Później jednak była jeszcze otwierana w różnych okresach czasu w ciągu każdego następnego roku kalendarzowego. Bilety były wydawane w strażnicy przejazdowej, która przetrwała po dziś dzień.
Jeżeli posiadasz informacje których brakuje na tej stronie, to skorzystaj z arkusza i wyślij je do nas Pokaż arkusz / Ukryj
Województwo śląskie
Geolokalizacja punktu

Ostatnia aktualizacja: 2017.09.23 - 13:40
stat4u
ATLAS KOLEJOWY POLSKI i CZECH • ISSN 2391-4793 • www.atlaskolejowy.net • Copyright © 2005-2017 H.Waguła & S.Fedorowicz • On-Line: 17 (7128367 / 13049 / 5573 / 1582 / 4505.92)